Nabídka

ja_2.jpg 

Fotografie mě fascinovala víceméně od mala. Aktivně se jí věnuji cca od roku 2000 – profesionálně pak od roku 2013. Focení se u mě v průběhu času rozdělilo na dvě sezóny. Ve slunečných obdobích to jsou především svatby, a v zimních obdobích je to krajina a sport. Jediné téma, rozsáhlého zaměření, které mě pak provází celým rokem, je spolupráce s různými reklamními agenturami a grafickými společnostmi. Ostatní témata jsou spíše na dotaz.

Svatební focení

Fotografie je především o světle, okamžiku a postřehu fotografa, který je schopen být ve správnou dobu na správném místě s potřebným vybavením. Bohužel není to jen o tom pořídit si fotoaparát a říkat si fotograf. Je to o studiu toho, co se jak chová v jaké situaci a dloholeté praxi. Bohužel tento fakt je mnohdy při výběru opomíjený a pak vzniká ten nepříjemný okamžik, kdy si třeba svatebčané vybrali vybaveného amatéra, který jim pak předá "něco" a zdaleka nevypadá jako to "uau něco" co očekávali. Při svatebním focení se proto snažím vyjít vstříc do maxima představě a očekávání novomanželů ale hlavně, aby to byla i ZÁBAVA s KVALITNÍM výsledkem. :)

Krajinné focení

Krajinná fotografie mě zachvátila jako úplně první žánr. Věnuji se jí tedy nejdéle. Nejdříve jsem začínal focením nejbližšího okolí a pak jsem se konečně našel na vrcholcích hor. Tomu pohledu se nic nevyrovná ani nepřipodobní. Člověk si tam připadá tak nějak nad věcí, je to dokonalý relax. Mnohdy jsou ale k dosažení cíle odkud chcete fotit zapotřebí krkolomné kousky, které si málokdo uvědomuje. Vyrazíte na kopec v noci, po tmě se šplháte nahoru, samotný vrcholek je skalnatá špice s převějemi sněhu a ještě za tmy se uvelebíte v mrazech na tomto vrcholku, kde s vámi lomcuje vítr a doufáte, že to nezhodí ne foťák, ale vás. Takovéto extrémní zážitky mám osobně nejraději a doslova po nich prahnu. Nebo naopak, když už všichni hory opouštějí, jdete nahoru a domů se vracíte někdy k ránu.

Sportovní focení

Toto odvětví v mém repertoáru vzniklo tak nějak náhodou. Může za to jedna ze zakázek. Šlo o mutaci krajinných fotek a sportu. Od té doby se to u mě vyvinulo v zálibu. Nyní extrémní sporty a extrémní sportovce přímo vyhledávám a vymýšlíme spolu různé, jak jinak než extrémní, kousky.

Kontaktujte mě prosím

Za prací jezdím kamkoliv, však svět je malý. Ceník služeb rád pošlu dle vašeho požadavku, proto mne prosím kontaktujte. Za to nic nedáte. Děkuji Martin.

kontaktní formulář

774163388